Nový rekord VC Blanenska

Vydáno dne 09. 06. 2005 (5717 x přečteno)

Druhým kolem pokračovala v neděli ve Veselici VC Blanenska. Soutěž patří k rychlým asfaltovým soutěžím. Vzhledem k tomu, že proudaři vybíhají do volného prostoru mezi poli, pravidelně u terčů pěkně fouká. Vítr spolu s němčickými terči byl pro některá družstva takřka vražednou kombinací.

Jako obvykle na asfaltu začínaly ženy. Nečekaně přijelo pouhých 9 družstev, což se hluboko za loňským průměrem. Jako první zaútočily ženy ze Žďáru a názorně předvedly jak to vypadá, když se k větru a těžkým terčům ještě přidá nedoběhnutá proudařka. Po asi minutě marného snažení děvčata pokus vzdala. Výborně začaly letošní sezónu ženy ze Sudic. Po třetím místě z Horního Poříčí se jim dařilo i ve Veselici. Útok nebyl extrémně rychlý, ale byl proveden čistě a hlavně byl zakončen poměrně solidními sestřiky. Čas 21,68 vynesl děvčatům 4. místo. Stopkařská taktika, kdy vedoucí družstva odpočítáva strojnici čas, se vyplatil ženám ze Žernovníku. Čas 20,67s již nikdo nepřekonal a tak si holky odvezli plný počet bodů. Levá proudařka si za nejlepší sestřik dne 19,36s odvezla cenu za nejlepší sestřik. Víkendovou smůlu si ve Veselici vybraly ženy ze Sychotína. Po prasklé hadici na ExL v Brněnci si ve Veselici vybrala slabší chvilku košařka. Po delším boji s košem, se podařilo dostat vodu na výstřik v 19,88s. Z tohoto výstřiku se lepší než 3.místo vyrobit nedalo(21,53s). Výbornou formu předvedly dorostenky z Horního Poříčí, které se připravují na blížící se krajské kolo soutěže dorostu. Za čas 21,08s si holky odvezly 8 bodů a druhé místo. Smolně zapojené béčko na jeden ozub (pochopitelně ten s pojistkou) znamenalo neplatný pokus pro poslední družstvo kategorie žen, Černovice.

V kategorii mužů jsme překvapivě, v porovnání s Horním Poříčí, neviděli žádný neplatný pokus. A to se nijak netaktizovalo a běželo se pěkně zostra. Z první desítky startujících hned 4 družstva pokořila hranici 20s, což by loni stačilo na bednu. Nejlepší z této skupiny byli muži z Bělče. Po výstřiku 17,84s srazili oba proudaři skoro identicky (19,22s a 19,28s) a vybojovali tak 3. místo. Svůj standard předvedli muži z Černovic. Nebýt drobného prostřiku na pravém proudu tak bychom viděli první 18-ku. Bohužel časomíra se zastavila až na hodnotě 19,02s, což ovšem s přehledem stačilo na vedoucí místo. U Černovic určitě stojí za zmínění košař Tomas, který na rychlém asfaltu doběhl s košem do vody za neuvěřitelných 3,48s!!! Pravý proudař Černovic si mohl útok ještě jednou užít za Sychotín, který běžel ke konci startovního pole. Zbývající pětice družstva nabídla proudařům vodu na výstřiku v 16,88s a 16,68s. Tuto nabídku proudaři přijali se ctí a sestříkali v novém ligovém rekordu 18,39s (levý dokonce 18,28s).

Po organizační stránce soutěž klapala solidně. Pořadatelé zachytili trend, který nastolili v Horním Poříčí. Oproti loňsku vylepšili sortiment občerstvení, za který loni obdrželi nejvíce kritiky. Stejně jako v Horním Poříčí i ve Veselice se úspěšně chytla novinka v sortimentu a to zeleninový salát. Nově pořadatelé přemístili vyhlášení od kulturního domu na závodní dráhu. Takže vyhlášení bylo kvalitně ozvučeno stejně jako celá soutěž a proběhlo jen s nepatrnou prodlevou po ukončení soutěže. Příjemnou změnou oproti klasický pohárům byli skleněné vázy připevněné na dřevěném podstavci. Malou nectností pohárů bylo málo zaschlé lepidlo, jelikož dvěma družstvům podstavce upadli.