Bookmark and Share

První kolo VCB 2014 na Žernovníku

Vydáno dne 27. 05. 2014 (2109 x přečteno)

Konečně! Po dlouhé pauze a zimní přípravě byl zahájen další ročník Velké ceny Blanenska v požárním útoku. První zastávkou byly 25.5.2014 závody na Žernovníku. Soutěž na Žernovníku začala jako již tradičně mužskými útoky. Na start se postavilo 40 týmů mužů a k vidění byly nádherné časy.


 

Jako první se na trať vydali kluci z Ostrova u Macochy, kteří zaběhli jeden z povedených útoků a časomíru zastavili v čase 18,14s. Bohužel jejich nadšení nevydrželo dlouho a hned druhý útok, který zaběhli kluci z Nesvačilky, jejich čas překonal a kluci zastavili časomíru v čase 17,69s, a završovali tak v konečném nejlepší 5ku. „Osmnáctkových“ časů totiž dosáhlo celkem devatenáct družstev. Vítězem se stali kluci ze Sychotína, kteří potvrdili formu z loňského ročníku, a s časem 16,57 vylepšili svůj vlastní rekord Velké ceny Blanenska. Na druhém místě skončilo družstvo mužů z Černovic B, třetí místo si odvezl tým z Radostína nad Oslavou B z okresu Žďár nad Sázavou. Skvěle připravená trať přála i dalším týmům, domácí borci ze Žernovníka obsadili 9.místo a v kádi zvládli „pokřtít“ i nového strojníka. Letošní slunečné počasí a rychlá, suchá trať nabídla krásnou podívanou na rychlé a krásné útoky v mužské kategorii.

Pěkné časy padaly i mezi ženami. V konkurenci 14 týmů si nejlépe vedly holky ze Sychotína, které zastavily časomíru v čase 17,36 a do hodnocení VCB získaly 12 bodů. Druhé místo braly holky z Němčic v čase 17,88. Pro bronzové medaile vystoupaly holky ze Sebranic v čase 18,68. Trošku smutku bylo v týmu holek z Černé Hory, které až do předposledního útoku držely třetí příčku, ale nakonec je předběhla děvčata z Němčic. Avšak i bramborová medaile je krásná a hlavně mnoho bodů do celkového hodnocení. Ze čtrnácti týmů soutěž dokončilo týmů jedenáct. Velkou smůlu měly holky ze Šošůvky, kterým se nepodařila nastartovat mašina v čase určeném pro přípravu, a svůj útok tak zaběhly aspoň mimo soutěž.

I přes hlášené bouřky a deště se počasí na Žernovníku povedlo. Za celý den nepřestalo svítit, a závodníci se tak chodili chladit ke kádi. Ke skvělé atmosféře přispěli, kromě závodníků, také pořadatelé bezchybnou přípravou soutěže, občerstvením a vším okolo. Nezbývá než se těšit na další závody – 1.6. v Jabloňanech.

Fotografie: 

http://hasiciostrov.rajce.idnes.cz/25.05.2014_-_Zernovnik_VCB/ 

            http://jen-s.rajce.idnes.cz/2014-05-25_Zernovnik_BK_VCB/ 

                  http://www.zonerama.com/Album/334905 

Videa:

 https://www.youtube.com/playlist?list=PLrKClBxVMHfdzwzd6mn4nFu8NWkTQtl7Q 


Zdroj: Petra Dvořáková(ČH), Patrik Bejček(OuM)


Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků