Bookmark and Share

Finále VC Blanenska v Sudicích

Vydáno dne 04. 10. 2004 (5350 x přečteno)

Tradiční soutěží v Sudicích se ukončil letošní seriál VC. Bodová matematika i po posledním kole míchala pořadí na předních místech.

Poslední zářijovou neděli se konala poslední kolo VC. Tradičně se družstva sjela do Sudic. Kromě již jistých vítězů VC, mužů z Černovic, musela přední družstva kalkulovat s body právě z tohoto závodu.
Nejprve k obecným věcem. Trať byla jako obvykle umístěna na fotbalovém hřišti u sokolovny. Ikdyž se jedná o fotbalové hřiště je cesta k terčům mírně do kopce. To dělá v kombinaci s lysickými terči vražednou kombinaci. Na postech rozhodčích se představili p. Špidlík (základna) a p. Kleveta (startér).
Nejprve zaútočilo 31 družstev mužů. A začátek byl opravdu nervózní. Z prvních šesti útoků skončil úspěšně jen jeden a to družstva Němčic. Čas 19,88s posílil šance na celkové druhé místo o které se mohli poprat se Sychotínem. Podmínka však byla jasná, zisk plného počtu bodů. Sychotín hozenou rukavici nesebral a fatálním prostřikem se propadl hluboko do pole poražených. Z předních týmů žádné družstvo vedoucí pozici Němčic neohrozilo a proto se čekalo na Černovice. Před závodem proběhli zvěsti, že se kluci pokusí atakovat rekord VC a útok půjdou natvrdo. Nakonec kluci neriskovali a počkali s vodou a sestřikem 19,59s odsunuli Němčice o příčku níže. Tím zajistili Sychotínu celkvé druhé místo ve VC. Do pořadí v Sudicích ještě promluvili borci z Plumlova. Se štěstím sestříkali v 18,98s. V podstatě se sestřikem jim totiž praskla hadice B. Pátým místem za čas 20,12s se do elitní desítky VC na poslední chvíli probojovali muži z Horního Poříčí. Bramborovou medaili v Sudicích brali muži z Velkých Opatovic (20,04s) a naznačili ambice na příští rok.
Jestliže boje v kategorii mužů byli napínavé, tak o kategorii žen se dá hovořit jako o nerváku. Bodové rozestupy před soutěží byli minimální a každé družstvo mělo propočteno několik scénářů. První vyběhly na trať domácí děvčata. Výborný čas 21,08s by v loňském roce znamenal vítězství. Letos to stačilo až na místo páté. S medailovými myšlenkami rozběhli útok holky ze Sebranic. Bodová matematika jim přikazovala získat plný počet bodů. Útok se jim vydařil. Čas 20,32s je posunul na první místo, bohužel jen na malou chvíli. Výborný útok předvedla děvčata ze Žernovníku. Vedoucí družstva má přesně nastopovány možnosti proudařek a podle toho dává pokyn strojnici. Tato taktika se družstvu vyplatila již na posledních 3 závodech. Tentokrát z toho bylo 19,25s. Děvčata se rázem staly žhavým kandidátem na stříbro VC. Ženy ze Sychotína na dálku bojovala s Černovicemi o prvenství. Prostřikem na pravém proudu zastavily čas na 20,46s, což znamenalo 4.místo a děvčata si pěkně zdramatizovala konec sezóny. Čekalo se jen na útok Černovic. Bohužel půjčené středařce se nepodařilo spojit kvalitně savice. Stroj si přisával vzduch a byl z toho čas 24,70s a až 9.místo. Tím děvčata přišla nejen o šanci na první místo, ale i o místo druhé, z kterého je odsunula děvčata ze Žernovníku. Stupně vítězů v Sudicích doplnily ženy z Bělče-Křeptova (20,46s).
Tradičně na nejlepší čekalo velké množství cen. Vyhlášení bylo jedinou věcí, která by se dala soutěži vytknout. Bujaré oslavy soutěžících zcela degradovaly vyhlášení. To bohužel pořadatelé nemohli ovlivnit.

Nezbývá než pogratulovat nejlepším a těšit se na slavnostní vyhlášení VC, které se uskuteční 6.listopadu v kulturním domě v Černovicích. Všechny příznivce požárního sportu zvou rada VC a hasiči z Černovic. Součástí večera bude velkoplošná projekce a taneční zábava.