11. kolo VC Blanenska v Žernovníku

Vydáno dne 15. 09. 2004 (4732 x přečteno)

Na předposledním kole VC opět excelovali Černovice, čímž si zajistili titul mistra. V ženách se nedařilo vedoucímu Sychotínu a bodovaly druhé Černovice, které se dotáhly na dostřel a v Sudicích bude určitě zajímavý souboj. Dnešní komentář napsal Radek \"Freeman\" - košař ze Sychotína.

Jako každý rok v polovině září se konaly závody v Žernovníku. Trať je zatím na poměrně úzké silnici a proudaři musí běžet i do mírné zatáčky(ovšem jen muži, ženy mají kratší trať a jejich dráha je celkem rovná). Ale nejvíce mě překvapil náběh (na této soutěži jsem běžel poprvé), takové převýšení na tak malé vzdálenosti mě opravdu „dostalo“. Ke konci soutěže ještě začalo pršet a ten hladký asfalt co byl na náběhu se stal extrémně kluzkým. –To byla pěkná „sranda“!- Ale i tato nepříjemnost by neměla zkušeným závodníkům příliš vadit. K vidění byly fotografie připravované nové trati na příští rok. Vypadala o poznání lépe (široké závodiště a celkem po rovince), ale necháme se překvapit.

Trať byla asfaltová, a tak jako první běžely ženy. Některé útoky byly úplnou pastvou pro oči, např.: Černovice s časem 19,60 zaujaly na soutěži první místo nebo Žernovník (stále zlepšuje formu) měl čas 19,70 a to stačilo na druhé místo. S větším odstupem třetí doběhly holky ze Sebranic (21,61). Některý družstvům se moc nevedlo, viz Žďár měl na závodech neplatný pokus. Také holkám ze Sychotína se nepoštěstilo, čas 24,69 stačil pouze na 10. místo. Tím dovolily Čenovicím, aby je bodově dotáhly, z toho vyplívá, že závody v Sudicích budou pěkně napínavé. Tak to má být, NAPĚTÍ AŽ DO POSLEDNÍ CHVÍLE!!!

Ale nesmíme opomenout závodění mužů. I navzdory špatnému počasí do Žernovíku zamířilo 30 družstev. Žádný překvapením nebylo vítězství Černovic (18,89). Tím si kluci zajistili vítězství v lize a Sudice pro ně bude jen třešnička na dortu. Naopak diváky k údivu přivedly Němčice (18,99). Jejich první osmnáctka stačila na druhé místo a 17 bodů, čímž si zachovali šanci na celkové 2.místo VC. Dosti zarážející věc byla, že padla pouze jedna „19-ka“(dosáhly jí borci ze Senetářova – 19,83), zato v čase 20,00 – 20,88 bylo vtěsnáno 9 družstev (To je rozmezí 0,88s). Už je to skoro jako na extralize, tam mají jen trochu lepší časy :-) . Velký aspirantem na dobrý čas byl Starý Lískovec(BM), bohužel nezadařilo se, 21,64 na přední pozice opravdu nestačí. Výborně rozběhlý útok měli kluci z Horního Poříčí, ale když se nedaří tak se nedaří. Pravý proudař upustil s kotoučem i koncovku a bylo z toho až 25.místo.

Co říci ke komentování?! Nebyl nijak výjimečný, dalo by se říct podprůměrný (komentátor evidentně na soutěže hasičů nejezdí). Výběr hudby byl o dost lepší, samé novější „songy“. Ale většinu času bylo slyšet jen komentátora, a ne muziku.
Na druhé straně bylo výborně zajištěné očerstvení. Několik stánků se solidním výběrem jídla i pitím (které bylo mimochodem výtečné). Dokonce každý ze závodníků dostal od SDH Žernovník párek, což bylo velice příjemné(na jiných závodech se to nestává). Výhry i poháry s medailemi byly prostě „super“!