Bookmark and Share

1. kolo VC Blanenska - Horní Poříčí

Vydáno dne 30. 05. 2004 (4129 x přečteno)

Za sychravého počasí si z těžké trati v Horním Poříčí odvezli prvenství muži ze Sychotína a ženy z Bělče - Křeptova

23.5. začala po zimní přestávce Velká cena Blanenska. Hostitelem první soutěže se stalo Horní Poříčí. Tato soutěž byla do VC zařazena poprve.

V loňkém roce pří nultém ročníku se běhalo na asfaltové silnici. Pro letošní rok připravili pořadatelé trať travnatou. Bohužel soutěži nepřálo počasí a trať byla několikrát vydatně skropena deštěm. Trať však byla výborně připravena a po celý průběh soutěže měla soutěžní družstva srovnatelné podmínky.
Na postu rozhodčích jsme mohli vidět kvalitní rozhodcovskou dvojici Kleveta, Sejbal. Poprve se na soutěži VC praktikovala technická přejímka materiálu, jak bylo schváleno na valné hromadě VCB začátkem roku. Jako první z členů rady VC prováděl přejímku Kamil Štrait ze Šošůvky. A byl opravdu nekompromisní. Přes přejímku neprošlo cca 8 družstev.Většina družstev však stačila nedostatky ve vybavení odstranit v přípravném boxu. Pouze družstvo Míchova po problémech s plošnou šířkou hadic přípravný box opustilo a k útoku nenastoupilo.
Terče a časomíra byli zapůjčeny z Dětkovic. Vše fungovalo bezchybně a těžké terče se stali zkázou mnoha družstev.

Jako první se k útokům připravovali muži. Kvůli špatnému počasí a souběžně probíhající extralize v Trnově se přihlásilo \"jen\" 24 družstev. Jako první odstartovali domácí borci. Věrni heslu \"Doma se navyhrává\" po pádu koše do vody obdrželi do listiny N. Další útok výborně rozběhli kluci ze Senetářova. Bohužel proudaři byli krátcí a než se jim podařilo terče srazit tak jim praskla hadice B. Další se na traťr pustili kluci z Bělče a solidním výkonem se ujali vedení časem 19,99s.Na další 19-ku jsme si museli počkat až do útoků mistrů VC z Černovic. Pravý terč byl sražen v nejrychlejším čase dne 19,01. Levému proudaři to trvalo trochu déle a zastavil konečný čas na 19,74. Se starovním číslem 21 se na útok připravili muži ze Sychotína.Drobné zaváhání béčkaře dohnali výbornými sestřiky a časem 19,56s si zajistili plný počet bodů do VCB.

V kategorii žen jako první odstartovly ženy ze Sebranic. Jako tradičně špičkový koš umožnil poslat rychlou vodu, které bohužel nestačily obě proudařky.Stabilní útok předvedly ženy z Bělče a průměrným časem 24,07s si zajistily vítězství. Na stupně vítězů je pak doprovodily že z Černovic (24,17s) a Bohuňova (SY) (25,02s). Největší favoritky a loňské vítězky VC ženy ze Sychotína se nevyvarovaly fatální chyby a rozpojené C-cko na levém proudu znamenalo neplatný pokus.

Po zkončení hlavní soutěže proběhlo ještě finále o krásné broušené sklo a finanční hotovost. Toho finále se zúčastnilo 5 nej družstev mužů a 3 družstva žen. Jelikož se šlo finále hop-trop, tak se všechna družstva dopustila nějakých chyb.V mužích si prohodili pořadí Černovice se Sychotínem. Na 2B Černovice dali průměrných 18,48s. V ženách si útokem na jistotu zajistily dabl holky z Bělče a dokonce zlepšily svůj čas ze základního kola na 22,23.